جديدترين اخبار و اطلاعات صنعت ساختمان جديدترين اخبار و اطلاعات صنعت ساختمان .

جديدترين اخبار و اطلاعات صنعت ساختمان

رابرت ونتوري و رويكرد نمادگرايي تاريخي در معماري پسامدرن

رابرت ونتوري نخستين معماري بود كه با جسارت از الگوهاي تزئيني و تركيبي از نمادهاي تاريخي در طراحي هاي خود استفاده كرد. بيشترين تلاش وي در تأكيد و تمركز بر دو زمينه "سليقه" و "نمادگرايي" در معماري بود. وي در كتاب خود سعي كرد اصول اخلاقي كاركردگرايانه را كه مدتهاست انديشه معماري را تحت الشعاع قرار مي دهد، تعديل كند و در نمونه هاي بسياري از عبارات و آثار خود به اين نكته اشاره مي كند كه طراحي معماري با يك معني مهم بر عملكرد گرايي خالص غلبه خواهد كرد. اين روش تلاشي آگاهانه براي يادآوري حضور ساير مقادير است.


برچسب: رابرت ونتوري، الگوهاي تزئيني، معماري پسامدرن، نمادگرايي تاريخي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ تير ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۴۰:۰۴ توسط:Barrett موضوع: اخبار معماري نظرات (0)

آنچه بايد در طراحي و اجراي سقف شيرواني بدانيد

اجراي سقف شيرواني مطابق با مصالح به كار رفته در آن در هر محيط با شرايط آب و هوايي در اين منطقه ساخته خواهد شد. به عنوان مثال در مناطق باراني و مرطوب كشور، سقف شيرواني اكثر خانه‌ها از جنس سراميك است، زيرا از ريزش سقف جلوگيري مي‌كند و در اثر باران و رطوبت مداوم در طول سال آسيب نمي‌بيند.

از آنجايي كه سقف هر خانه و محل كار يكي از دورترين و دشوارترين قسمت‌هاي قابل دسترسي براي هر فرد است، در هنگام ساخت آن لازم است كليه موارد و تصميمات مهم را در نظر بگيريد تا از نكات مهم فني پيروي شود تا اين امر به بهترين شكل ممكن انجام شود.


برچسب: اجراي انواع آردواز، اجراي انواع شيرواني، اجراي خرپا، اجراي سقف آردواز، اجراي سقف شيب‌دار، اجراي سقف شيرواني،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ تير ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۲۸:۳۳ توسط:Barrett موضوع: معماري نظرات (0)